OYACA FORUM
Sitemizden daha fazla yararlanmak için üye olun!
OYACA FORUM
Sitemizden daha fazla yararlanmak için üye olun!
OYACA FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OYACA FORUM

OYACA FORUM

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Menü
Ana Sayfa
Portal
Kaybettiklerimiz
Tarihimiz
Oyun Havaları
Oyaca Otobüs Saatleri
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Kasabamızdan Muammer Erdoğan Vefaat etmiştir Yakınlarına Baş Sağlığı diliyoruz
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimeSalı Ağus. 24, 2010 9:14 pm tarafından koksal_y

» Kasabamızdan Leman Öztürk Vefaat Etmiştir. Yakınlarına Baş sağlığı diliyoruz.
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 21, 2010 6:13 pm tarafından Admin

» Vavien (2009)
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimePerş. Ağus. 05, 2010 9:04 pm tarafından koksal_y

» Kasabamızdan Zinnur Duyar Vefaat Etmiştir
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 7:56 pm tarafından Admin

» Gülay
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 8:01 pm tarafından koksal_y

» Zara
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 8:01 pm tarafından koksal_y

» Ekrem ÇELEBİ
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 8:00 pm tarafından koksal_y

» Neşet ERTAŞ
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 8:00 pm tarafından koksal_y

» Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 7:59 pm tarafından koksal_y

En iyi yollayıcılar
koksal_y
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi Vote_lcapMehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi Voting_barMehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi Vote_rcap 
Admin
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi Vote_lcapMehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi Voting_barMehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi Vote_rcap 
DeeP_BLuEs_
Galeri
Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi Empty
Ziyaretçi Sayacı
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde OYACA FORUM adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde OYACA FORUM adresi saklayın ve paylaşın
Anahtar-kelime
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 48 kişi Perş. Ağus. 25, 2016 10:28 pm tarihinde online oldu.
Anket
Sayfamız sizce nasıl ?
 ÇOK GÜZEL
 GÜZEL
 EH İŞTE
 KÖTÜ
 BERBAT
Sonuçları Gör
İp Adresiniz

Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi

YazarMesaj
koksal_y
Yeni Üye
Yeni Üye
koksal_y

Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi Empty
MesajKonu: Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi   Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 7:59 pm

1966 Yılında Yenimahalle'nin Bağlıca Köyü'nde doğdum.
Müziğe ilk ilgim 1790'li yılların başında dedemin çalmış olduğu kaval ile başladı.
Aynı zamanda aile büyüklerinden olan abi bağlama çalardı. Müziğe ilgim günden güne artmaktaydı
12 yaşında ilk bağlamamı almıştım ve kendimi geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışmalara başladım.
Bendeki bu müzik ve sanat sevgisi çevremdeki kişilerinde dikkatini çekmişti ve 15 yaşında anadolunun civar köylerinde düğünlerde saz çalmaya başladım.

18 yaşına geldiğimde müzik şirketinden teklif aldım ve ilk kasetimi çıkarttım.
Bu çalışmaların ardından Anadolu'da çeşitli araştırmalar yaparak bozlak,maya,kırıkhava ile ilgili gerekli bilgi birikimini aldım. Bu birikimlerimi Anadolu Klasikleri adı altında Sayın Prof. Dr. Mehmet Erenler ile 5 Albümde topladık.

Bu çalışmalar müzik hayatımın 15 yılını aldı.
Ayrıca söz ve müziği kendime ait olan 15'i aşkın altın eser yaptım. Halen beste çalışmalarım devam
etmektedir. 32 Yıl süren sanat hayatımda çeşitli televizyon programlarına ve halk konserlerine çıkarak siz sevenlerime coşku dolu anlar yaşatmak için halen çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Saygılarımla,
Mehmet DEMİRTAŞ

Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Başkentli Mehmet & Bytga [2010]
» Güdüllü Mehmet Şahin - Bana Sarhoş & Mendil Veremmi - 2010 Full Albüm