OYACA FORUM
Sitemizden daha fazla yararlanmak için üye olun!
OYACA FORUM
Sitemizden daha fazla yararlanmak için üye olun!
OYACA FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OYACA FORUM

OYACA FORUM

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Menü
Ana Sayfa
Portal
Kaybettiklerimiz
Tarihimiz
Oyun Havaları
Oyaca Otobüs Saatleri
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Kasabamızdan Muammer Erdoğan Vefaat etmiştir Yakınlarına Baş Sağlığı diliyoruz
İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimeSalı Ağus. 24, 2010 9:14 pm tarafından koksal_y

» Kasabamızdan Leman Öztürk Vefaat Etmiştir. Yakınlarına Baş sağlığı diliyoruz.
İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 21, 2010 6:13 pm tarafından Admin

» Vavien (2009)
İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimePerş. Ağus. 05, 2010 9:04 pm tarafından koksal_y

» Kasabamızdan Zinnur Duyar Vefaat Etmiştir
İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 7:56 pm tarafından Admin

» Gülay
İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 8:01 pm tarafından koksal_y

» Zara
İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 8:01 pm tarafından koksal_y

» Ekrem ÇELEBİ
İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 8:00 pm tarafından koksal_y

» Neşet ERTAŞ
İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 8:00 pm tarafından koksal_y

» Mehmet Demirtaşın Kendi Kaleminden Biyografisi
İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 7:59 pm tarafından koksal_y

En iyi yollayıcılar
koksal_y
İtiraflarım Tolstoy Vote_lcapİtiraflarım Tolstoy Voting_barİtiraflarım Tolstoy Vote_rcap 
Admin
İtiraflarım Tolstoy Vote_lcapİtiraflarım Tolstoy Voting_barİtiraflarım Tolstoy Vote_rcap 
DeeP_BLuEs_
Galeri
İtiraflarım Tolstoy Empty
Ziyaretçi Sayacı
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde OYACA FORUM adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde OYACA FORUM adresi saklayın ve paylaşın
Anahtar-kelime
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 48 kişi Perş. Ağus. 25, 2016 10:28 pm tarihinde online oldu.
Anket
Sayfamız sizce nasıl ?
 ÇOK GÜZEL
 GÜZEL
 EH İŞTE
 KÖTÜ
 BERBAT
Sonuçları Gör
İp Adresiniz

İtiraflarım Tolstoy

YazarMesaj
koksal_y
Yeni Üye
Yeni Üye
koksal_y

İtiraflarım Tolstoy Empty
MesajKonu: İtiraflarım Tolstoy   İtiraflarım Tolstoy I_icon_minitimeÇarş. Haz. 16, 2010 3:27 pm

"Bir düzlükte karşısına öfkeli bir hayvan çıkan yolcu, kurumuş bir kuyunun içine girer, ama aşağıya baktığında kuyunun dibinde ağzını açmış kendisini yutmaya hazırlanan bir ejderha görür. Talihsiz adam öfkeli hayvan tarafından öldürülmek korkusuyla ne kuyudan dışarı çıkabildiğinden, ne de ejderha tarafından yenilmek korkusu nedeniyle kuyunun dibine inebildiğinden, kuyunun içindeki çatlaktaki bir dalı yakalar ve ona tutunur. Ellerinde gitgide güç kalmamakta, o da az sonra kendisini yukarda ve aşağıda bekleyen ölüme boyun eğmek zorunda olacağını düşünmekte ama yine de dala sıkı sıkıya tutunmaya devam etmektedir. Derken 2 fare görür. Bir siyah bir beyaz fare... Fareler sürekli olarak onun tuttuğu dalın üzerinde gezinmekte ve dalı kemirmektedirler. Az sonra dal kopacak ve adam ejderhanın ağzının içine düşecektir. Yolcu bunu görür ve ölümden kurtuluş olmadığını anlar. Dala tutunmaya devam etmekte, ama aynı zamanda etrafına da bakınmaktadır. Dalın yapraklarında birkaç damla bal görür. Bal damlalarına diliyle uzanır ve onları yalamayı başlar.Beyaz ve siyah fareler, gece gündüz tutunduğum dalı kemirmekteler. Ejderhayı açık seçik görüyorum ve bal bana tatlı gelmiyor artık. Ben sadece, kendilerinden kaçamıyacağım o ejderha ile fareleri görüyorum, gözümü onlardan çeviremem ve bu bir masal değil, bir gerçektir. Aksi ispatlanamaz ve herkesin algılayabileceği bir hakikattir.

Kendimce buradaki simgeleri anlamdırayım:
Bu dünya kuyu…
Günlük hayattaki, insanların elde etmek için kendilerini paraladıkları zevkler, bal…
Tutunduğu dal görünenin ötesindeki hayata dair düşüncelerin ve inancın…
Siyah fare, bizim inancımızı yiyip bitiren endişeler, kuruntular…
Beyaz fare içimizi kemiren kurduğumuz olmaz hayaller…
Ejderha ve hayvan kaçınılmaz ölüm...

Okuduğum en iyi kitaplardan birisi.3 kere okudum.Kendisi hakkında bu kadar bilgi sahibi ve açık olan bir insan görüyorsunuz her şeyden önce.Kendisini bilmesi sayesinde insanları da tanıyor.Hayata dair bir kaygısı olan herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap bence.

İtiraflarım Tolstoy
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» LEV NIKOLAYEVIC TOLSTOY 1828 - 1910